Fenerbahçe’de 40 milyon Euro’luk ikilem

Ciddi teklifler alan Min-Jae Kim ve Attila Szalai’nin devre arasında Fenerbahçe’den ayrılma ihtimali belirdi. Ali Koç ve ekibi düşünceli: Bir yanda kasaya girecek görkemli para öte tarafta takımın güç kaybedecek olması… Fenerbahçe’nin mutlak şampiyonluk…

Ciddi teklifler alan Min-Jae Kim ve Attila Szalai’nin devre arasında Fenerbahçe’den ayrılma ihtimali belirdi. Ali Koç ve ekibi düşünceli: Bir yanda kasaya girecek görkemli para öte tarafta takımın güç kaybedecek olması…

Fenerbahçe’nin mutlak şampiyonluk hedefiyle başladığı sezondaki gidişatı iyi durmuyor. Takım Süper Lig’de gerilerde. Avrupa’da ise son umut Konferans Ligi ‘play-off’u… Buna rağmen takımın en parlak iki yıldızına olan ilgi her geçen gün artıyor. İki savunmacı; Min-Jae Kim ve Attila Szalai, Avrupa’nın dev kulüplerinin takibinde. Kim’i; Juventus, Tottenham ve Porto istiyor. Szalai’yle İngiliz ekipleri ve özellikle de Chelsea yakından ilgileniyor. Yönetim ise ikilemde.

DIŞ BASIN DOĞRULUYOR

İngiliz ve Macar medyası, Szalai için Chelsea’nin 16 milyon Euro önerdiğini, Fenerbahçe’nin ise 20 milyon Euro’ya oyuncuyu bırakmaya hazır olduğunu yazıyor. Transfer kaynakları da Kim’in 20 milyon Euro’luk serbest kalma bedelinin devre arası kullanılabileceğini vurguluyor. Bu, Fenerbahçe için 40 milyon Euro’luk bir girdi anlamına geliyor. Fakat soru belli: Kanarya bu iki oyuncuyu satmalı mı? Ali Koç ve ekibi yanıtı arıyor. Şampiyonluk hedefi yolunda yeri dolmayacak bu iki oyuncunun görkemli bonservis karşılığı satılması yönetimin devre arasındaki ana gündemi olacak.

BORCUN 10’DA 1’İ

Kim ve Szalai’den gelmesi olası 40 milyon Euro’luk transfer geliri, Fenerbahçe’nin toplam borcunun 10’da birini karşılıyor. Kanarya’da borç yaklaşık 5.9 milyar TL iken son kurla bu rakam 562 milyon TL’ye denk geliyor. Sadece Szalai için yüzde 13.5 pay Apollon’a gidecek.

Views:
53
Article Categories:
Spor

Comments are closed.