Alman atlet Meksika’yı kuzeyden güneye koşarak 120 günde geçti

Triatlon yaparak dünyayı dolaşan Alman atlet Jonas Deichmann, Meksika’yı kuzeyden güneye koşarak 120 günde geçip, Cancun şehrine ulaştı …

Triatlon yaparak dünyayı dolaşan Alman atlet Jonas Deichmann, Meksika’yı kuzeyden güneye koşarak 120 günde geçip, Cancun şehrine ulaştı.

Dünyayı bisiklet sürerek, koşarak ve yüzerek geçmeye karar veren Jonas Deichmann, geçen yıl Almanya’nın Münih şehrinden ayrılarak yolculuğuna başladı.

Meksika’daki yolculuğuna kuzeydeki Tijuana şehrinde başlayan Alman atlet, 120 gün boyunca ülkenin güneyine doğru koşarak dün Cancun şehrine ulaştı.

Meksika’ya geldiği günden beri büyük sevgiyle karşılandığını ifade eden Deichmann, bu kadar uzun mesafeyi koşabildiği için çok duygulandığını belirtti.

Hedefinin kendisine maddi destek veren sivil toplum kuruluşları aracılığıyla Afrika’daki okul çocuklarına gıda ve bisiklet yardımı yapmak olduğunu ifade eden Alman atlet, okula uzak yerlerde yaşayan çocukların bisiklet sayesinde okula ulaşmalarını umduğunu söyledi.

Sakalı ve şapkası sebebiyle film karakteri ‘Forrest Gump’a benzetilen Jonas Deichmann, ‘Alman Forrest Gump’ lakabıyla da anılıyor.

Deichmann, dünya turuna devam etmek üzere Meksika’dan tekne ile Portekiz’e geçmeyi planladığını ve oradan da son durağı olan Münih’e kadar bisikletle 4 bin km daha yol yapacağını söyledi. (İHA)

Views:
13
Article Tags:
Article Categories:
Yaşam

Comments are closed.